Studenti FST ZČU získali ocenění za nejlepší studentské práce

Studenti fakulty strojní, katedry konstruování strojů, získali ocenění za nejlepší studentskou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství top-expo.cz ČDS&T 2014STUDENT.

Dvanáctého ročníku se účastnilo celkem 46 uchazečů, vyhodnocení proběhlo dne  16.06.2015 v Betlémské kapli a právě diplomové práce studentů fakulty strojní byly mezi oceněnými. Z loňských absolventů Fakulty strojní ZČU se zúčastnili dva studenti oboru dopravní a manipulační technika ‐ kolejová vozidla a oba byli úspěšní.

Cenu rektora Západočeské univerzity v Plzni (20 000 Kč) získal Ing. Jiří Štěno, za diplomovou práci „Studie podvozku pro regionální vozidlo“.

Cenu společnosti STRABAG a.s. (5 000 Kč) získal Ing. Jiří Schön, za diplomovou práci „Návrh tříčlánkového tramvajového vozidla se zaměřením na podrobný návrh klimatizace prostoru pro cestující“ – tuto práci zadávala firma VKV s.r.o.

Obě diplomové práce vedl doc. Ing. Petr Heller, CSc. z Regionálního technologického institutu, který působí při Fakultě strojní ZČU v Plzni a věnuje se pedagogické práci a aplikovanému výzkumu.

25.06.15