Interdisciplinární studentské projekty

6. a 7. února 2018 obhajovalo 9 z 11 týmů výsledky svých projektů formou dobrovolných závěrečných soutěžních prezentacích. Tradičně se hodnotila především aplikovatelnost v praxi, úroveň konstrukčního a designérského řešení, systematičnost řešení a úroveň dokumentace, prezentací a týmové práce.

Hodnotitelské komise  sestávaly ze zástupců zadavatelských a partnerských podniků, FST, FDULS, FZS, FEK a FEL. Představitelé zadavatelských institucí oceňovali vysokou a trvale rostoucí komplexní úroveň kreativity a provázanost řešení výsledků jednotlivých projektů.

Předmětem letošních projektů, které v interdisciplinárních týmech  řešili studenti FST, FDULS, FZS, FEK a FEL ZČU, byly konstrukční a designérské návrhy na čtyři nová témata: Rozdělovač drobného materiálu, Elektrická tříkolka pro tělesně postižené a starší osoby s handicapem rovnováhy,

Inteligentní vybavení pro odpočinek ve veřejných interiérech budov smart city,Volant a přístrojová deska studentské formule SAE.

Garantem managementu, zadání, řešení a hodnocení projektů byl opět profesor Stanislav Hosnedl z katedry konstruování strojů Fakulty strojní. V posledních 14 letech Stanislav Hosnedl na ZČU aktivně rozvíjí a garantuje zejména interdisciplinární studentské konstrukční a designerské projekty, které jsou souhrnně označované jako DESING+. Tímto výukovým projektem, nad kterým převzal záštitu rektor ZČU Miroslav Holeček, již prošlo v týmech přes 1200 studentů z pěti fakult ZČU, kteří při řešení projektů, zadávaných a konzultovaných českými i zahraničními průmyslovými partnery, spolupracují v oblastech konstrukce, průmyslového designu, elektrotechniky, zdravotnictví a marketingu. V tomto akademickém roce se projektu DESING+ zúčastnilo 96 studentů ZČU.

Souhrnná zpráva za akademický rok 2018/2019

13.02.18