Soutěž DronApp

I v tomto roce se vyhlášuje soutěž DronApp, jejímž cílem je motivace šikovných studentů k zájmu o bezpilotní letadla, ideálně o další studium této problematiky na ZČU v rámci Certifikátového programu. Úkolem studentů bude naprogramovat aplikaci na řízení dronu s přátelským uživatelským prostředím.

DronApp je soutěž pro studenty do 28 let, kteří se zajímají o programování aplikací pro Android a iOS. Úkolem soutěžících je za pomoci vývojového balíčku od DRONETu vytvořit mobilní aplikaci schopnou ovládat dron v automatizovaném letu. Výsledný produkt musí umět například dostat dron do maximální povolené letové hladiny a bezpečně přistát či navigovat stroj na dané GPS souřadnice. Soutěžící mohou využít konzultace s odborníky Správy informačních technologií města Plzně a mají také možnost vyzkoušet svoji aplikaci na dronech SITMP!

DronApp

Certifikátový program