Zástupci KKE se účastní šesté letní jaderné školy na Ukrajině

Šestá letní jaderná škola na Ukrajině „Mládež a budoucnost jaderné energetiky“

Studenti a akademičtí pracovníci Západočeské univerzity v Plzni a Vysokého učení technického v Brně se na pozvání ukrajinského NAEK Energoatom účastní již podruhé Letní jaderné školy na Ukrajině. Letos  probíhá v zařízení Záporožské jaderné elektrárny (JE) od 2. do 14. července 2017. Za Západočeskou univerzitu se účastní Bc. Oleksander Sarana (FST, KKE), Ing. Petr Klavík (FST, KKE), Ing. Tomáš Klíma (FST, KKE), Ing. Jan Zdebor, CSc. (proděkan FST), a Dr. Ing. Jaroslav Synáč (vedoucí KKE). VÚT v Brně reprezentují studenti Bc. Peter Mičian a Ing. Martin Jelínek.

Šestého ročníku letní jaderné školy se účastní především zástupci ukrajinských univerzit: Kyjevská národní univerzita, Kyjevský polytechnický institut, Charkovský polytechnický institut, Vinická národní technická univerzita, Národní univerzita - Lvovská polytechnika a Oděská národní polytechnická univerzita. Celkem se letní školy účastní přes 50 studentů a akademických pracovníků. První den při zahájení letní školy účastníky oficiálně přivítal v areálu zástupce generálního ředitele elektrárny Alexandr Krivcov a představitel vedení NAEK Energoatom Grigorij Muljar spolu s dalšími představiteli elektrárny.

Hlavní náplní letní školy jsou přednášky akademických pracovníků, studentů a odborníků z praxe, týkající se jak teoretických prací tak provozních problémů z oblasti jaderné energetiky. Nedílnou součástí programu jsou exkurze na zařízení Záporožské JE. Letní škola má také svou kulturní a sportovní část, které se všichni aktivně účastní.

Ing. Petr Klavík a Ing. Tomáš Klíma

Energodar, Ukrajina 7.7.2017