Přejít k obsahu

5. letní jaderná škola na Ukrajině

5. letní jaderná škola na Ukrajině „Mládež a budoucnost jaderné energetiky“

Studenti a akademičtí pracovníci Západočeské univerzity v Plzni a Českého vysokého učení technického v Praze se na pozvání ukrajinského NAEK Energoatom účastní 5. Letní jaderné školy na Ukrajině, která probíhá v zařízení Jižněukrajinské jaderné elektrárny (JE) od 3. do 15. července 2016. Za Západočeskou univerzitu se účastní Bc. Oleksander Sarana (FST, KKE), Ing. Kateřina Demjančuková (FST, KKE), Ing. Jan Zdebor, CSc. (FST, KKE) a doc. Ing. František Hezoučký (FST, KKE). Za ČVUT v Praze se účastní studenti Bc. Jiří Závorka, Bc. Vojtěch Pitoňák a Bc. Milan Routner.  

Letní jaderné školy, kterou pořádá NAEK Energoatom, se účastí především zástupci ukrajinských univerzit: Kyjevská národní univerzita, Charkovský polytechnický institut, Vinická národní technická univerzita, Národní univerzita - Lvovská polytechnika a Oděská národní polytechnická univerzita.

Hlavní náplní programu jsou přednášky akademických pracovníků, studentů a odborníků z praxe. Další součástí jsou exkurze na zařízení Jižněukrajinské JE a s ní spojených hydroelektráren.

V rámci doprovodného programu jsme včera také navštívili Muzeum raketových vojsk, kde jsme sestoupili i do původního sila mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi.11.07.16

Zpět na seznam aktualit

Patička